Rusztowania fasadowe


    Rusztowania produkowane przez Baumann Mostostal przeznaczone są do prowadzenia wszelkich prac budowlanych. Rusztowania wg PN-M-47900-1:1996 należą do trzeciej wielkości znamionowej o obciążeniu użytkowym pomostu 2 kPa oraz piątej wielkości znamionowej o obciążeniu użytkowym pomostu 5 kPa dla rusztowań o szerokości 1,09 m.
Konstrukcja rusztowania umożliwia zamontowanie wciągarek o maksymalnym udźwigu 150 kG. Różnorodność elementów pozwala na ustawienie rusztowania w różnych wariantach - przy ścianach o kształtach regularnych, jak i nieregularnych, pełnych i niepełnych, a podstawki regulowane umożliwiają jego montaż na każdym podłożu.
    Rusztowanie zapewnia pełne bezpieczeństwo osobom pracującym na wszystkich kondygnacjach, jak i osobom, które znajdują się w pobliżu rusztowania, na poziomie zerowym. Zabezpieczenie stanowią szczelne pomosty, krawężniki, poręcze zabezpieczające i osłony siatkowe, a zastosowanie pomostów z drabinami pozwala na łatwy i swobodny dostęp do każdej kondygnacji.
    Dzięki zastosowaniu konstrukcji ramowej, rusztowania są proste w obsłudze, przeznaczone do wielokrotnego montażu bez możliwości uszkodzeń poszczególnych elementów. Trwałość daje doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne metodą cynkowania ogniowego.
    Dzięki zastosowaniu w komplecie ram i pomostów aluminiowych uzyskujemy komfortowe możliwości montażu i demontażu bez obniżania dopuszczalnego obciążenia.
    Rusztowania posiadają certyfikat bezpieczeństwa wydany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.


Wstecz      Schemat rusztowania